Dzeramā ūdens kvalitāte
SIA „GROBIŅAS NAMSERVISS” pastāvīgi kontrolē dzeramā ūdens kvalitāti Grobiņas pilsētas un novada centralizētajos ūdensvada sadales tīklos, ievērojot 29.04.2003. MK noteikumos Nr.235 “Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība” noteiktās prasības.
Dzeramā ūdens kvalitātes kontrole regulāri tiek veikta akreditētās laboratorijās. Saskaņā ar Veselības ministrijas Veselības inspekcijas (VI) norādījumiem pēc noteikta plāna uzņēmums veic dzeramā ūdens paraugu kvalitātes kontroli, ņemot paraugus pilsētas un novada ūdensvadu sadales tīklos. Par kontroles rezultātiem regulāri tiek sniegtas atskaites Veselības inspekcijai.
Periodiski dzeramā ūdens pārbaudi veic arī Veselības inspekcija, ņemot dzeramā ūdens paraugus dažādās pilsētas vietās un par šīs kontroles rezultātiem informējot SIA „GROBIŅAS NAMSERVISS”.
Pašreiz SIA “GROBIŅAS NAMSERVISS” sagatavotā dzeramā ūdens kvalitāte pilnībā atbilst Latvijas Republikas MK 29.04.2003. noteikumiem Nr.235 „Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība”.
Pielikums: Dzeramā ūdens kvalitātes rādītāju skaitliskās vērtības 2017. gadā
Ūdens, kanalizācijas pakalpojumu tarifi
Ūdensapgādes pakalpojumu tarifs – 0.93 EUR/m3 (bez PVN)
Kanalizācijas pakalpojumu tarifs Grobiņā, Robežniekos, Dubeņos, Grobiņas pag. Ārēs –
1.23 EUR/m3 (bez PVN)
Kanalizācijas pakalpojumu tarifs Cimdeniekos –
1.63 EUR/m3 (bez PVN)
Kanalizācijas pakalpojumu tarifs Kapsēdē –
1.49 EUR/m3 (bez PVN)
Kanalizācijas pakalpojumu tarifs Bārtā –
0.81 EUR/m3 (bez PVN)
Kanalizācijas pakalpojumu tarifs Gaviezē –
0.75 EUR/m3 (bez PVN)
Lēmums publicēts 17.12.2019. izdevumā “LATVIJAS VĒSTNESIS”. Ar lēmuma pilnu saturu var iepazīties mājas lapā – https://www.vestnesis.lv/op/2019/253.16 .
Kā tiek aprēķināta mājas ūdens starpība
Ūdens patēriņa aprēķina kārtība dzīvojamai mājai noteikta 2008. gada 9. decembra Ministru kabineta noteikumu Nr.1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu” 19. punktā:
- Ja veidojas starpība starp mājas kopējā ūdens skaitītāja rādījumu un dzīvokļu īpašumos ar skaitītājiem noteikto ūdens patēriņu, ieskaitot arī avārijās un remontā nopludināto ūdens daudzumu (turpmāk – ūdens patēriņa starpība), tiek veikts ūdens patēriņa pārrēķins. Dzīvokļa īpašnieks ūdens patēriņa starpību sedz atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam.
19.1 Šo noteikumu 19.punktā minēto ūdens patēriņa starpības sadales kārtību nepiemēro, bet ūdens patēriņa starpību sadala atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam starp šādiem dzīvokļu īpašniekiem (ja tādi ir dzīvojamā mājā):
19.1 1. kuri nav iesnieguši informāciju par ūdens skaitītāja rādījumu vismaz trīs mēnešus pēc kārtas;
19.1 2. kuru atsevišķajos īpašumos ūdens patēriņa skaitītāji nav uzstādīti;
19.1 3. kuri atkārtoti nav ļāvuši pārvaldniekam veikt savā dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudi, ja pārvaldnieks par šādas pārbaudes veikšanu rakstiski paziņojis vismaz nedēļu iepriekš, nosūtot paziņojumu uz dzīvokļa īpašumu, kurā plānota skaitītāju pārbaude;
19.1 4. kuru dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudē konstatēts, ka ūdens patēriņa skaitītāji ir bojāti, tie nav noplombēti, to plombējums ir bojāts, vai tie nav verificēti triju mēnešu laikā pēc verificēšanas termiņa beigām.
Ņemot vērā iepriekš minēto, dzīvokļa īpašnieks ūdens patēriņa starpību sedz atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam (19.punkts), ja mājā nav dzīvokļi, kuri minēti Ministru kabineta noteikumu Nr.1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu” 19.1 punktā.